جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۵:۵۷:۳۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱/۱۵ ساعت ۲۲:۰۲
لینک کوتاه مطلب:

اولین جلسه شورای اداری سال ١٤٠١ در سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد

اولین جلسه شورای اداری با حضور ، دکتر اسماعیل احمدی فرماندار مریوان، اعضا شورای تامین شهرستان،امام جمعه و دیگر مسئولین ادارات دولتی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری :اسماعیل احمدی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری مریوان اظهار داشت: ما از مدیران کار می خواهیم، چرا که صحبت‌های شعارگونه و آرمان گرایانه به درد مردم نمی‌خورد.

وی با اشاره به مردمی بودن دولت سیزدهم، ارتباط مدیران با مردم را ضروری دانست و افزود: هفته آینده بنده اولین جلسه دیدار مردمی را خواهم داشت و مدیران دستگاه ها نیز باید این رویه را در پیش بگیرند.

سرپرست فرمانداری مریوان خواستار دیدار مدیران با خانواده های شهدا و توجه به آنان شد و اضافه کرد: فراهم کردن زمینه اشتغال هم باید از مهمترین رویکردهای دستگاه ها و مدیران باشد.

احمدی بر لزوم تلاش برای تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: در نیمه اول امسال، پارک علم و فناوری مریوان به بهره برداری می رسد تا به بستری برای فعالیتهای تولیدی دانش بنیان جوانان این شهرستان تبدیل شود.

وی از مدیران خواست حواشی را رها کرده و به فکر کار و خدمت به مردم باشند و ادامه داد: توسعه اصلی ترین موضوع و رویکرد بنده و مدیران این شهرستان است و این مهم با توجه به ظرفیت های فرهنگی، انسانی و محلی قابل تحقق است.

سرپرست فرمانداری مریوان با بیان اینکه از ظرفیت های این شهرستان به خوبی استفاده نشده است، افزود: معتقدم توسعه با محوریت مردم و علاقه مندی و مطالبات آنان اتفاق می افتد.

احمدی با اشاره به اینکه فرصت آزمون و خطا نداریم، اظهار داشت: باید کارها را جلو برد، چرا که این مردم شایسته این همه مشکل و عقب ماندگی و گرفتاری نیستند و مدیرانی که توسعه محور فکر نکنند، جایی در ادارات شهرستان ندارند.

ضرورت ایجاد اشتغال و ممانعت از مهاجرت جوانان

امام جمعه مریوان هم ضمن تبریک حلول ماه رمضان و ضرورت استفاده از برکات این ماه به روز ۱۲ فروردین اشاره کرد و گفت: امام راحل در خصوص جمهوریت نظام، رفراندمی را در این روز برگزار کرد و مردم نیز با قاطعیت به جمهوری اسلامی رای آری دادند.

ماموستا مصطفی شیرزادی با بیان اینکه مسوولان نباید خود را برتر از مردم بدانند، افزود: مدیران و روسا باید بدانند که فلسفه وجودی آنان مردم و خدمت ملت است.

وی به وجود مشکلات زیاد در شهرستان مریوان اشاره کرد و ادامه داد: بلاتکلیف بودن طرح کمربندی شهر مریوان، وضعیت نابسامان مرز باشماق و بیکاری و مهاجرت جوانان از مهمترین مشکلات مردم این شهرستان است که باید به آنها توجه شود.

امام جمعه مریوان خواستار برخورد قانونی با روزه خواری در ملا عام شد و افزود: رواج بدحجابی در جامعه شایسته کشور اسلامی نیست و باید با آن با برنامه ریزی درست برخورد کرد.

افزایش میزان رضایت مندی مردم در حوزه دادرسی الکترونیک

رییس دادگستری مریوان هم با بیان اینکه زمان پشت میز نشینی نیست باید در بین مردم و در کنار مردم باشیم، اضافه کرد: حفظ حقوق عامه مردم رویکرد دادگستری مریوان در سال ‌جاری خواهد بود و با ترک فعل مدیران برخورد قانونی می کنیم.

علیرضا جعفری با اشاره به بررسی و تعیین تکلیف سه هزار پرونده بلاتکلیف در مریوان، اظهار داشت: در حوزه دادرسی الکترونیک میزان رضایتمندی مردم از ۷۸ درصد در سالهای گذشته به ۹۴ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

وی افزود: در آینده نزدیک با اختصاص نیروی انسانی به مجموعه دادگستری مریوان، خدمات رسانی به شهروندان را افزایش داده و رسیدگی پرونده ها را تسریع می بخشیم.

لزوم اجرای احکام بلاتکلیف توسط ادارات مختلف از جمله جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، ضرورت اجرای احکام کمیسیون ماده ۱۰۰ در زمینه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز و اختصاص ۲ شعبه ویژه رسیدگی به پرونده های حوزه منابع طبیعی از جمله مواردی بود که رییس دادگستری مریوان به آن اشاره کرد.