پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ , ۱۲:۵۸:۰۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۵/۲۹ ساعت ۰۲:۲۲
لینک کوتاه مطلب:

مریوان آماده میزبانی از زوار اربعین حسینی

نشست ساماندهی و هماهنگی میزبانی مرز باشماق برای ورود و خروج زائرین اربعین حسینی به ریاست رمضانی معاونت سیاسی-امنیتی استانداری کردستان در سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان صبح امروز با حضور معاونین استاندار کردستان، جمعی از مدیران کل استانی، اعضای شورای تامین استان و شهرستان، مدیران ادارات و روسای بخش‌های خصوصی نشست ساماندهی و هماهنگی میزبانی مرز باشماق برای ورود و خروج زائرین اربعین حسینی به ریاست رمضانی معاونت سیاسی-امنیتی استانداری کردستان در سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد.

دکتر احمدی فرماندار مریوان در این نشست با بیان اینکه خوشحالیم که مریوان میزبان این رویداد بزرگ و مهم معنوی است، گفت: پس از اینکه مسئولان عالی رتبه کشور مریوان را برای این مهم انتخاب کردند، ۶ کارگروه زیربنایی، مشارکت‌های مردمی، فرهنگی، بهداشتی، گذرنامه و امینتی که پس از بازدیدهای مکرر نیازسنجی‌های لازم صورت گرفته است و خوشبختانه تمهیدات موردنیاز به شکلی مناسبی توسط دستگاه‌های اجرایی مختلف صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود ۱۲ گیت ورود و‌خروج در سالن مسافربری مرز باشماق فعال شود که در صورت نیاز تردد روزانه ۵ هزار از این مرز فراهم شده است و در بحث پارکینگ خودروها، اسکان مسافران، ایجاد موکب، آب، برق و… مشکل خاصی وجود ندارد و سعی بر این است با بهترین نحو این میزبانی صورت پذیرد.

ماموستا شیرزادی هم با بیان اینکه قرآن کریم دو اهل بیت را ستوده که یکی حضرت ابراهیم و دیگری حضرت رسول الله بوده است،گفت: این موارد نشان می‌دهد محبت به اهل بیت برما واجب است ‌و آبرومندانه این میزبانی را مریوان انجام خواهد داد.

رمضانی معاون سیاسی-امنیتی استانداری کردستان با اشاره به اینکه این رویداد بین‌المللی دو وجه سیاسی و معنوی دارد،گفت: جریان استکبار این‌روزها از این راهپیمایی باشکوه واهمه دارد و ما به جهانیان این ندای اتحاد و محب اهل بیت بودن را نشان خواهیم داد.

وی اضافه کرد: میزبانی مریوان برای این این رویداد بهترین بستر برای توسعه کردستان و شهر مریوان است و باید به بهترین شکل ضمن میزبانی آبرومندانه؛ مریوان را به کل ایران معرفی کنیم و قطعا اکر سنگ بنای این رویداد محکم برداشته شود تبعات مثبت آن در آینده خود را بیشتر نمایان می‌سازد