پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ , ۱۳:۳۳:۲۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۶/۷ ساعت ۲۲:۵۵
لینک کوتاه مطلب:

دکتر احمدی فرماندار مریوان:

مرز باشماق آماده پذیرش زائران اربعین است

فرماندار مریوان با اعلام اینکه مرز باشماق مریوان آماده پذیرش زائران اربعین است، گفت: پیش بینی می شود ۲۰ هزار نفر از زائران اربعین از این مرز راهی کربلا و نجف شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مریوان: اسماعیل احمدی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرز باشماق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار مریوان میزبان زائران امام حسین(ع) است، اظهار داشت: در حرکت جهادی از طریق مجموعه شهرستان و با پشتیبانی مدیریت استان مرز باشماق برای پذیرش زائران اربعین مهیا شده است.

وی با اشاره به اینکه سالن مسافری باشماق مجهز به امکانات مناسب است، افزود: براساس برآورد انجام شده حدود ۲۰ هزار زائر از مرز باشماق مریوان راهی کربلا و نجف می شوند.

فرماندار شهرستان مریوان با بیان اینکه باشماق نزدیک ترین مرز شمال غرب کشور به کربلا و نجف است، اضافه کرد: ظرفیت پذیرش استان بیشتر از برآورد انجام شده است و آمادگی کامل هم برای میزبانی از این زائران را داریم.

احمدی یادآور شد: هم اکنون موکب ها در حال استقرار و برپا شدن هستند و خدمات لازم از طریق موکب ها و توسط هیات های مذهبی به زائران ارائه می شود.

وی اظهار داشت: بی شک یکی از مزایای مرز باشماق مریوان علاوه بر کوتاه بودن مسافت آن تا عراق داشتن آب و هوای خوش و طبیعت مناسب است که این مسیر را برای زائران جذاب و لذت بخش تر می کند.